viscohand

Pianka z pamięcią a pianka wysokoelastyczna

Jako producent poduszek ortopedycznych bardzo często słyszymy pytania dotyczące pianki. Najczęstsze z nich brzmi: Która pianka jest lepsza, pianka z pamięcią czy wysokoelastyczną? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Zarówno poduszki z pianki z pamięcią oraz z pianki wysokoelastycznej spełniają swoją funkcje terapeutyczną i poprawnie podtrzymują  kręgosłup podczas snu. Różnią się natomiast strukturą oraz właściwościami. A wybór między nimi w dużej mierze zależny od indywidualnych preferencji użytkownika lub specyficznych zaleceń lekarza specjalisty. Poniżej opis różnić tych dwóch pianek.

Pianka z pamięcią

Jest to pianka poliuretanowa, której struktura składa się z ok. 80% z komórek otwartych. Pozostałe komórki to komórki zamknięte. Co to oznacza dla użytkownika? W momencie kiedy położymy głowę na poduszce z pianki z pamiecią, z otwartych komórek ucieknie powietrze, pianka ugnie się pod naszym ciężarem i idealnie dopasuje do krzywizn ciała. Z chwilą gdy podniesiemy głowę z poduszki, otwarte komórki ponownie napełnią się powietrzem, a poduszka bardzo powoli powróci do swojego pierwotnego kształtu. Pianka z pamięcią reaguje na temperaturę naszego ciała oraz pomieszczenia w którym się znajduje, jest bardzo plastyczna i miękka.

Pianka wysokoelastyczna

Jest to pianka poliuretanowa, której struktura składa się w ok. 80% z komórek zamkniętych. Pozostałe komórki to komórki otwarte, z których przy ucisku uchodzi powietrze, a ich ścianki się załamują. Co to oznacza dla użytkownika? W momencie kiedy położymy głowę na poduszce z pianki wysokoelastycznej delikatnie ugnie się ona pod naszym ciałem, pozostanie jednak bardzo sprężysta i zdecydowanie twardsza od poduszki z pianki z pamięcią. Gwarantuje ona prawidłowe podtrzymanie kręgosłupa. Nie jest jednak tak plastyczna jak pianka z pamięcią, bardzo szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Mamy nadzieję, ze ten wpis rozjaśnił wam nieco kwestie różnic między piankami. Gdybyście mieli jakiekolwiek wątpliwości piszcie w komentarzu :) Lub zajrzyjcie na naszą stronę tam codziennie w godzinach 8.00 – 16.00 możecie skorzystać z konsultacji z naszymi ekspertami na czacie :)

Dr Sapporo