20110304121308

Korektor odcinka lędźwiowego – warto?

Siedzący tryb życia, spanie na nieodpowiednim materacu oraz poduszce, mało ruchu mogą wpłynąć na zdrowie i kondycję naszego kręgosłupa. Dzisiaj chciałabym skupić się na pierwszym wymienionym czynniku a więc siedzącym trybie życia. W dzisiejszych czasach większość ludzi w okresie produkcyjnym prowadzi siedzący tryb życia. Praca biurowa przeważa nad pracą fizyczną. Co to oznacza dla naszego kręgosłupa?

Jak się okazuje nic dobrego. Siedząc garbimy się, wykrzywiamy w ten sposób kręgosłup, który znajduje się w pozycji nienaturalnej co skutkuje dolegliwościami bólowymi a w dalszej kolejności trwałymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Sytuacji tej można uniknąć! Musimy profilaktyka, zmiany przyzwyczajeń oraz systematyczność to klucz do zdrowego kręgosłupa i życia bez bólu. Pamiętajmy o porannej gimnastyce, wystarczy 5 minut dziennie aby pozytywnie wpłynąć na kondycję kręgosłupa.

Kolejny ważny element to poduszka ortopedyczna. O tym jak  wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną i dlaczego to takie ważne pisałam już wielokrotnie w poprzednich postach.

Ostatnim sposobem na zadbanie o kręgosłup przy siedzącym trybie życia jest korektor odcinak lędźwiowego – tak bardzo niedoceniany przez wielu z nas. Należy pamiętać, że korektor ortopedyczny odciąża i podpiera dolny odcinek kręgosłupa oraz zmniejsza jego napięcie i przeciążenia występujące zwłaszcza podczas siedzenia. Stanowi pełne podparcie dla pleców, przynosząc ulgę przy wszystkich rodzajach bólów. Ponadto pomaga utrzymać właściwą postawę, korygując krzywizny kręgosłupa. Korektor ortopedyczny  jest zalecany dla osób pracujących długo w pozycji siedzącej. Bardzo dobrze sprawdza się podczas długiej jazdy samochodem. Jest także przeznaczony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Stosuje się go również wspomagająco i pod kontrola lekarską w stanach pooperacyjnych i pourazowych kręgosłupa.

 

Serdecznie wszystkim polecam!

 

Dr Sapporo