E9E7F47E-E648-4B0D-A395-9FB36297A85A

Ergonomia życia

Dzisiaj przygotowaliśmy dla was bardzo ciekawy wpis na temat ostatnich trendów w modnej teraz ERGONOMII życia. W ostatnich latach w związku z popularnym nurtem życia w stylu FIT, pojawiło się wiele produktów, które pomagają zmieniać nawyki nie tylko te żywieniowe, czy też dotyczące aktywności fizycznej ale również takie, które dotyczą najprostszych czynności takich jak: spanie, chodzenie czy siedzenie.

Czym tak naprawdę jest ergonomia? Ergonomia to nauka o pracy, czyli dyscyplina naukowa zajmująca się dostosowaniem pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Ma na celu humanizowanie pracy poprzez taką organizację układu: człowiek – maszyna – warunki otoczenia, aby wykonywana ona była przy możliwie niskim koszcie biologicznym i najbardziej efektywnie, co uzyskuje się m.in. poprzez eliminację źródeł chorób zawodowych. Ergonomia jest nauką interdyscyplinarną. Korzysta z dorobku takich nauk lub dziedzin naukowych jak: psychologia pracysocjologia pracyfizjologia pracyhigienamedycyna pracyorganizacja pracyantropometria oraz nauk technicznych, np. budowy maszyn.

Pojęcie to dotyczy więc wszystkich czynników, które mogą zwiększyć wydajność pracy oraz zapewnić człowiekowi najbardziej korzystne i zdrowe dla niego warunki jej wykonywania.

Wśród ergonomicznych produktów możemy znaleźć krzesła, biurka, łóżka, materace, poduszki.

KRZESŁA

Przykład ergonomicznego krzesła, które zapewnia ułożenie ciała w pozycji zero grawitacyjnej, która nie obciąża kręgosłupa jest krzesło ERGO-LIFESTOOL. Naszej produkcji :) Tutaj możecie przeczytać więcej na temat tego produktu.

PODUSZKI

Ergonomia dotyczy również spania tak więc odpowiednia poduszka jest bardzo ważna! W tym miejscu odsyłam Was do naszej strony internetowej. Konsultanci na czacie pomogą wybrać odpowiedni do preferencji model.

MATERACE

Materac jest równie ważny jak poduszka! Serdecznie polecamy materace sieci Selene :) W kwązdym salonie czeka na was wykwalifikowany doradca, który z pewnością odpowie na wszystkie pytania i pomoże w doborze odpowiedniego materaca :)

Dr Sapporo